Az elmúlt másfél év során számos alkalommal találkozhattunk Carl Pei nevével: a svéd internetes vállalkozó 2013-ban alapította meg a OnePlus-t Pete Lau-val együtt és egészen 2020-ig vezette sikeresen, amíg ott nem hagyta a céget egy napon azzal a céllal, hogy saját vállalkozásba kezdjen Nothing névre hallgató márkájával, ami már csak nevével felhívja magára a figyelmet.
Korábban sokáig szinte semmit sem lehetett tudni a Nothing első kütyüjéről, ami egy vezeték nélküli fülhallgató. Sokan azt találgatták, hogy vajon a „Nothing” nem csak a brand neve lenne, hanem maga a marketingstratégia is? Nem sokkal később napvilágot látott egy dátum, egy ár és maga a termék is, ami igen különlegesre és dizájnosra sikeredett végeredményében.
Dizájn szempontjából az egész fülhallgatót egyfajta letisztultság jellemzi, ugyanis elegáns kartondobozban, azon belül is átlátszó dobozkában érkeztek meg az IP4 minősítéssel ellátott fülesek, amik egyenként el sem érik az 5 g-os tömeget, de több, mint 1 centiméteres hangkeltőkkel rendelkeznek. Ergonómiai szempontból a Nothing kivitelezése kiváló, hiszen valóban olyan, mintha semmi sem lenne a fülünkben. Versenytársaihoz hasonlóan aktívan igyekszik a zajt megszűrni, továbbá érintésvezérléssel és viselésérzékeléssel is rendelkezik. iOS-re és Androidra is elérhető a hozzá tartozó alkalmazás, amelyben például a hangszínszabályozót állítgathatjuk vagy meg is kereshetjük vele a fülest és a szoftverfrissítést is így tudjuk elvégeztetni vele. Üzemideje változó és a beállításoktól függ: aktív zajszűréssel jobb esetben 4 órányi folyamatosan zenehallgatással lehet számolni, utána viszont a töltőtokba kell helyezni a kütyüket, ami összesen maximum 5 alkalommal tölti fel a füleseket.
A Nothing Ear (1) után készülőben van a Nothing Phone (1) is, amiről egy érdekes információ már napvilágot látott: meghívásos alapon történő árusítással tervezi az indulást a cég. Elméletük szerint így gyorsabban el tudják majd adni a legyártott termékeket és azok garantáltan olyan emberek kezébe fognak kerülni, akik a leginkább érdeklődnek. Egyfajta luxusérzést vált majd ki a vásárlókból az, hogy ennyire személyre szabottan juthatnak majd hozzá egy telefonhoz. Valószínűleg hasonló érzés lesz, mint egy Apple termék megvásárlása és beüzemelése. Viszont ennek a tervnek erősen ellent mond az, hogy az első száz készüléket liciten tervezik eladni a legtöbbet ígérő embernek, bár a miértre a válasz Pei elmondása alapján az, hogy egy induló vállalatnak nincs arra lehetősége, hogy több millió eladott darabbal várja a startot. Mindenesetre az első száz példány annyiban különbözik a többitől, hogy a keretükbe gravírozva megszámozzák őket. A StockX oldalán hamar lezajlott a licit, az utolsó darab 882 dollárért talált magának gazdát, ami átszámítva 336 ezer forint. Erről az oldalról még néhány plusz információt tudhattunk meg: elegáns és felelősségteljesen beszerzett anyagokból áll össze rengeteg fejlett funkció felhasználásával, továbbá tiszta szándékkal és szenvedéllyel készült.
Július 12-én érkezik a Nothing Phone (1), ami hazánkban mind a három nagy hálózaton keresztül működni fog. Első és sokadik ránézésre is összességében leginkább egy iPhone-ra hasonlít, azonban előlapja nem tartogat sok izgalmat. Integrált ujjlenyomat-leolvasóval rendelkezik, a kamera pedig a bal felső sarokban található. A hátlapja ennél már jóval izgalmasabb, ugyanis a beépített LED-ek nem csak az akkumulátor állapotát képesek jelezni töltés közben, hanem bejövő hívás esetén különböző ritmusban tudnak világítani és villogni – ezt kedvünk szerint állítgathatjuk. Ha minden igaz, akkor a jövőben képes lesz különböző alkalmazások esetén mindig máshogyan világítani vagy villogni, ha értesítés érkezik.
Egy biztos: a Nothing telefonját bűn lesz nem átlátszó tokban hordani – így legalább a fülhallgatóhoz is passzolni fog, ha valaki szeretné feltenni a pontot az i-re.
Ha vezeték nélküli fülhallgatóra vágysz, de maradnál a jól bevált Apple-nél, akkor nézz szét ajánlataink között és találd meg számodra a tökéleteset!