Elérkezettnek láttuk az időt, hogy a képzeletbeli ringben megmérkőzzön egymással kettő nehézsúlyú egyed, a számítástechnika maslowi piramis csúcsán kényelmesen trónoló szerkezet, melyek könyörtelen, a végsőkig zajló küzdelemben döntik el egymás között, hogy ki a legény a gáton.
E cikk írásakor leginkább kettős szándék vezérli a hangadók dagadó ujjainak, erőteljes, kalapácsszerű, monoton gépelését. Elsőként, hogy végre valahára lehulljon a lepel és dicsőség zengje körül fanfárok kíséretében a legjobbat. Másodszor, hogy irányt mutassunk közeledve a szeretet ünnepéhez és prémium termékeket ajánljunk a fogyasztók számára.
Mai bejegyzésünk nem a teljes keresztmetszetet mutatja be, hiszen blogunk profilja a számítástechnika, aminek egy apró szelete kerül terítékre. Az, hogy mégis bátran túrázunk az új ösvényen annak tudható be leginkább, hogy olyan egyedek kerülnek górcső alá, amelyek mindenképpen megérdemlik a tisztelt grémium figyelmét.
Fő csapás vonalunk elméletileg az, hogy az egyik sarokba az Apple terméke várja a startjelet, míg szemközt a DELL hasonló paraméterű és az ütközetre becsületesen felkészített típusa néz farkasszemet ellenfelével. Az elmeszakértő által ritkán látott agyi kapacitásunk maximumán pörögve, jöjjön a világosság, legyen tánc, örvendjünk.
Az egyes fejezetek után pontszán mutatja az általunk elképzelt igazodást a maximumhoz képest.
Apple MacBook Pro
Véleményünk szerint a MacBook Pro a legjobb laptop, ami az Apple égisze alatt született. Olyan triumvirátusi szavak jutnak eszünkbe, mint a teljesítmény, hordozhatóság és a gyári minőség. Ez utóbbi az első széria idején volt hangzatos, azonban a zománc napjainkban is szépen és elégedetten csillog, simogatva a júzerek retináját.
Akik első gépnek gondolták a típust, mindenképpen a 13 hüvelykes cuccot ajánljuk, míg az előjátékon már túllépők, bátran lépjenek szintet, és kebelezzék be a 15 hüvelykes gépet.
A jelenlegi laptop kijelzője nem olyan szemkápráztató mint azt megszoktuk, de továbbra is olyan jelzők csiklandozzák nyelvünket az IPS kijelzőt nézve, hogy élénk, tiszta és világos. A gyorsaság és hatékonyság fundája egy 2.7 GHz Core i5 processzor és 8 GB RAM.
Könyékig kotorászva a gyári adatok halmazában, egy feltöltéssel 10-11 üzemóra lehetséges, ami messze túlmutat a jelen technológia horizontján. Az alumínium és üveg keverékéből álló burkolat a mai napig beindítja az ember nyálelválasztását. Szintén csak dicsőítő költeményben illik beszélni a billentyűzetről.
Az innováció egyik árbocán vidáman leng az új érintőpad, a Force Touch. Az érintéses vezérlés új fejezetet nyitott a 21. század vaskos számítástechnikai könyvében, így alkotva meg a Force Click opciót. Ezzel további lehetőségek nyílnak meg a felhasználók előtt, hiszen a szerkezet az érintés erősségét érzékelve még több sanszot szervíroz használat közben.
Itt és most engedtessék meg egy szubjektív vélemény részünkről. A MacBook család széles palettáját látva, jegyezzük fel, hogy van választási alternatíva. Az Air belépő modellje, majd 400 dollárral olcsóbb, igaz hogy ehhez nem társul a fent dicsért kijelző, viszont szemtelenül karcsú, ami tovább exponálja a hordozhatóságát és megjelenését.
Mindkét készüléket meleg szívvel ajánljuk, de használattól függően invesztáljanak egyikbe vagy másikba.
Előnyök
- nagy kijelző
- kiváló akkumulátor élettartam
- tiszta és egyszerű Mac OS
Hátrányok
- korlátozott tárhely
- frissítések
(Írásunkkal egy időben fogja az Apple bemutatni az új MacBook termékcsaládot)
9/10
Dell XPS 13
Rejtély, hogy a laptop fejlesztő vezető brandek miért nem követik a Dell útját. Amikor először láttuk a masinát, magunk is Óz szerepébe bújva csodálkoztunk az extrém könnyű és vékony megjelenésen. Igazából abban a pillanatban még téli álmot aludtunk és csak később, egy cunami erejével hatott elménkre a tény, hogy ehhez képest a MacBook kistesó a sarokban térdepel.
Még az sem sajogatta szívünket, hogy alumínium váz van a kezünkben, hiszen egy hihetetlenül sima, erős és hordozható kütyü mosolygott ránk. A termék számából látva, könnyen értelmezhető, hogy egy 13,3 colos panelt építettek a gépbe. Ami szintén kékesi csúcsokra emeli a Dell laptopját, hogy a kijelzőt annyira vékony káva veszi körül, hogy kategóriájában messze kenterbe veri az összes vetélytársat.
Az XPS-t az apró és finom technikai bravúrok teszik egyértelműen egyedivé. Ilyen megoldás a kijelző alá került webkamera és a bekapcsolást jelző LED, amely összecsukott állapotban is jelez. Hibaként tudjuk felróni, hogy csatlakozók tekintetében sajnos nem üti meg a haladó szintet sem a laptop, ami azt eredményezi, hogy például a HDMI kimenet is csak átalakító segítségével vehető igénybe.
A nálunk lévő tesztpéldányban erős hardver háttér dolgozott. Ez a számok nyelvén lefordítva, Core i7 proci, 8 GB RAM és 256 SSD formájában jelent meg. Ennél csak szerényebb verziók kerültek a boltok polcaira, de tanácsként annyit ajánlhatunk, hogy érdemes ezekkel a paraméterekkel vásárolni.
Üzemidő tekintetében az általunk kipróbált gép, kereken 8 óra 20 percet bírt ki, ami nem a futottak kategória, de vannak ennél sokkal jobb teljesítmények is. A teljesítmény képletéhez lábjegyzetben hozzászólva, full HD felbontás és érintős (kijelző) változatot nyüstöltünk. Azonnal felcsaptuk a gyári útmutatást, ahol 11 órás készenlét van ütemezve a mezei verziónál.
Összességében egy prémium tulajdonságokkal rendelkező Dell gépet tudtunk teszt körülmények között használni, amely egyedi design-nal rendelkezik, teljesítmény pedig hozza a ma elvárható szintet. Azok, akik nem játékra használnák a laptop-ot, bizonyára még évek múltán is kellő mosollyal nyugtázzák a vásárlás pillanatát, elégedettséget érezve testükben.
Előnyök
- rendkívül kompakt
- szép kijelző
- kiváló akkumulátor élettartam
Hátrányok
- webkamera elhelyezés
- portok hiánya
10/10
Az írás a Land Computer munkatársainak közreműködésével készült.